Specjaliści Specjaliści

Umów się na konsultację

Przechodzę do formularza

Specjaliści

dr n. med. Paweł Szymański

Specjalista chirurgii ogólnej

Absolwent Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu z 2000 roku.

Specjalizację z chirurgii ogólnej ukończył na Oddziale Gastroenterologii i Chirurgii Ogólnej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w 2008 roku, zaś z gastroenterologii na Oddziale Gastroenterologii i Hepatologii w 2016 roku, również na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

W ramach współpracy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z XIII Uniwersytetem w Paryżu, studiował także na polsko-francuskich studiach podyplomowych w zakresie „Zarządzania służbą zdrowia w jednostkach medycznych”.

Praktyki zawodowe odbywał w takich państwach, jak Niemcy, Włochy, Austria, Australia, Belgia, Hiszpania.

Należy do Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-aging, Międzynarodowej Federacji Chirurgów Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych oraz Polskiego Towarzystwa Gastroentorologicznego.

Uczestniczy w wielu sympozjach i kongresach naukowych.

Autor i współautor licznych publikacji naukowych.

Aktualne zainteresowania badawcze: chirurgia ogólna i bariatryczna, chirurgia miniinwazyjna, chirurgia laparoskopowa oraz medycyna estetyczna.

Konsultuje pacjentów również w języku angielskim i niemieckim.

 

lek. med. Bartosz Katkowski

Lekarz

Absolwent Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu z 2008 roku. W latach 2008-2009 studiował na Uniwersytecie w Bochum.

Praktyki zawodowe odbywał w takich państwach, jak Niemcy, Szwajcaria i Wielka Brytania.

Obecnie jest rezydentem na oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Polanicy Zdrój. Jest w trakcie specjalizacji z Chirurgii Ogólnej.

Uczestniczy w licznych sympozjach i kongresach naukowych.

Konsultuje pacjentów również w języku angielskim i niemieckim.

 

Dorota Olanin

Dietetyk kliniczny

Absolwentka SGGW AR w Warszawie – Wydziału Żywienia Człowieka i Konsumpcji na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka oraz studiów podyplomowych „Poradnictwo żywieniowe i dietetyczne”.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu ukończyła podyplomowe studia „Żywienie a zdrowie”, a obecnie poszerza zakres swoich kompetencji na kierunku „Psychodietetyka”.

Uprawnienia do wykonywania zawodu nabyła podczas nauki w Medycznym Studium gdzie otrzymała tytuł dietetyka.

Swoją wiedzę systematycznie aktualizuje na licznych szkoleniach i konferencjach specjalistycznych. Wykorzystuje ją, pomagając pacjentom cierpiącym na nadwagę i otyłość, jako lekarz dietetyk. Wrocław i jego mieszkańcy mogą liczyć na jej wsparcie w Medicus Clinic.

Doświadczenie zawodowe zdobywała jako dietetyk kliniczny.

Praca w branży gastronomicznej również była dla niej okazją do zdobywania wiedzy.Współpracowała między innymi z producentami żywności, opracowywała i testowała potrawy dla restauracji, szkoliła się u wielu kucharzy i została trenerem kulinarnym. W wyniku swoich doświadczeń zna również ciemną stronę tej branży – „magię” fast food-ów i żywności przetworzonej. Szczególnie tą wiedzą, jako przestrogą, chciałaby się dzielić ze swoimi pacjentami, z którymi spotyka się w Medicus Clinic.

Zalecenia dietetyczne opiera wyłącznie na szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie. Plan żywienia dopasowuje do oczekiwań i stylu życia pacjenta, jak każdy doświadczony lekarz dietetyk. Wrocław to miasto, gdzie pomogła już wielu osobom.

Jej główne zainteresowania to mikrobiota jelitowa i jej wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu oraz zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, ortoreksja).

Specjalizuje się w żywieniowym leczeniu dzieci (np. alergie i nietolerancje pokarmowe, autyzm, choroby metaboliczne). U dorosłych pomoże w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia, redukcji lub wzroście masy ciała lub ustaleniu szczegółowej diety przy chorobie (m.in. choroby tarczycy, autoimmunologia, bariatria).

 

Olga Antonik

Koordynator ds. hospitalizacji

W Medicus Clinic pracuje od 2011 roku.

Po ustaleniu dogodnego dla pacjenta terminu zabiegu, pomagam zorganizować pobyt na oddziale. Informujemy pacjentów, co powinni ze sobą zabrać oraz w jaki sposób przygotować się do zabiegu. Otaczamy ich opieką również na miejscu, w klinice.

Jak inne koordynatorki, zajmuje się różnymi kwestiami formalnymi – ustalaniem terminów zabiegów, wyjaśnianiem przyczyny przygotowania do operacji i pobytu w klinice, omawianiem organizacyjnych i finansowych aspektów procesu leczenia. Co więcej, koordynator objaśnia umowę i dokumenty medyczne, weryfikuje kompletność całej dokumentacji przed zabiegiem, przygotowuje kompleksowy plan hospitalizacji, a przede wszystkim – wspiera pacjentów na każdym etapie zabiegu operacyjnego.

 

Anna Bahrynowska-Tomkin

Koordynator ds. hospitalizacji

W Medicus Clinic pracuje od 2009 roku.

Staram się podczas pierwszej rozmowy opowiedzieć jak najwięcej. Wiem, że wówczas stres związany z zabiegiem zmniejsza się.

Wraz z innymi koordynatorami zajmuje się wszystkimi kwestiami formalnymi: ustala terminy zabiegów, wyjaśnia przyczyny przygotowania do operacji i pobytu w klinice, omawia organizacyjne i finansowe aspekty procesu leczenia, a także objaśnia umowę i dokumenty medyczne. Na dodatek weryfikuje kompletność całej dokumentacji przed zabiegiem, przygotowuje kompleksowy plan hospitalizacji, a przede wszystkim – wspiera pacjentów na każdym etapie zabiegu operacyjnego.

Katarzyna Jędryszek

Koordynator ds. hospitalizacji

W Medicus Clinic pracuje od 2008 roku.

Najczęściej pacjenci mają wiele pytań dotyczących pobytu, nie tylko zabiegu, dlatego ważne jest, aby przekazać wszystkie istotne informacje.

Jako koordynatorka zajmuje się kwestiami formalnymi. W związku z tym, ustala terminy zabiegów, wyjaśnia przyczyny przygotowania do operacji i pobytu w klinice, a także omawia organizacyjne i finansowe aspekty procesu leczenia. Ponadto objaśnia umowę i dokumenty medyczne oraz weryfikuje kompletność całej dokumentacji przed zabiegiem. Jej zadaniem jest też przygotowanie kompleksowego planu hospitalizacji, a przede wszystkim – wspieranie pacjentów na każdym etapie zabiegu operacyjnego.